Odwiedź nas również na:

Nordic Walking w Gminie Brzeźnica

ul. Rynek 1, 34-114 Brzeźnica

Gminny Kompleks Tras Nordic Walking w Gminie Brzeźnica to 3 różnorodne trasy: zielona, czerwona oraz czarna.

Trasa zielona (ok. 5,15 km), niewymagająca dużego wysiłku, prowadzi drogą asfaltową. Czas przejścia wynosi około godziny. Trasa rozpoczyna się i kończy w Rynku. Prowadzi przez centrum Brzeźnicy w kierunku Kanału Małopolskiego, a następnie przysiółka Pasieka z zespołem stawów rybnych o powierzchni 40 ha oraz w okolice stojącego na prywatnej posesji samolotu Jak-40. Na trasie stoi tablica informacyjna.

Trasa czerwona (ok. 10,51 km). Czas przejścia trasy to około 2,5 godziny. Bez stromych podejść. Biegnie głównie drogą asfaltową, tylko na krótkim odcinku leśną ścieżką. Rozpoczyna się i kończy w Rynku. Prowadzi obok Dworu Czartoryskich z końca XVIII wieku, do drewnianego kościoła w Marcyporębie z 1670 roku , dalej przez Kopytówkę z zabytkowym dworem. Po drodze mijamy także kaplicę w Brzezince oraz kościół w Brzeźnicy. Na trasie stoi tablica informacyjna.

Trasa czarna (ok. 15,71 km). Czas przejścia trasy to około 3,5 godziny. Trasa jest najbardziej urozmaicona i interesująca widokowo. Prowadzi asfaltem, polnymi ścieżkami i lasem. Rozpoczyna się i kończy w Rynku. Częściowo pokrywa się z trasą czerwoną. Prowadzi obok Dworu Czartoryskich z końca XVIII wieku, do drewnianego kościoła w Marcyporębie z 1670 roku, przed którym skręca na kładkę w kierunku Bachorowic, do Domu Polsko-Słowackiego. Następnie przez punkt widokowy na Trawnej Górze prowadzi do Kopytówki z zabytkowym dworem z 1870 roku i przez Gradowić, koło cmentarza w Brzeźnicy wraca do punktu wyjścia.

Charakterystyka atrakcji turystycznej/oferty edukacyjnej

  • przyjazna dla rodzin z dziećmi
  • na wolnym powietrzu
  • kontakt ze społecznością lokalną

Galeria

Kontakt

Cena

Wstęp bezpłatny

Adres

ul. Rynek 1, 34-114 Brzeźnica