Odwiedź nas również na:

Wizyta blogerów!

Wszystko zaczęło się od wysłania zaproszenia z nietypowym poczęstunkiem do osób znanych w świecie blogerów z podróżniczych dusz, bogatych kubków smakowych, zdrowego stylu życia. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: Paulina i Kasia z Polska na Weekend, Marta i Sandra z zdrowo_w_15_minut, Joanna i Agnieszka z  c_aska_, Piotr i Magdalena z Kocham Gotować, Ryszard i Elżbieta z discover.polska. Tak oto 9 czerwca przybyli w nasze strony i sadząc po uśmiechach, cudownie spędzili czas w Dolinie Karpia.

Wizyta rozpoczęła się aktywnie od 9-kilometrowego spływu kajakami po Wiśle, zorganizowanego przez Kajaki na Wiśle oraz Kajaki na Skawie. Nie zwalniając tempa, szybka przesiadka na rowery i 12-kilometrowa malownicza trasa Szlakiem Doliny Karpia. Wycieczka zakończyła się w Ranczo w Dolinie Karpia, pysznym poczęstunkiem składającym się z produktów lokalnych takich jak: prażonki polańskie, karp wędzony, krówka zatorska czy chleb Revel z Doliny Karpia.  Po dniu pełnym wrażeń goście udali się na odpoczynek do MOLO Resort w Osieku, gdzie mogli skorzystać z licznych atrakcji hotelu m.in. plaży z basenem, klubu i restauracji.

Drugi dzień rozpoczął się nieco spokojniej, z dużą dawką wiedzy z Pasieki na Zastawiu, gdzie przy lemoniadzie z dodatkiem miodu w plastrach, odbyły się warsztaty pszczelarskie, szczegółowe informacje znajdziecie na  stronie nazastawiu.pl.   Po intensywnych „zajęciach z pszczołami” obiad z karpiem zatorskim w roli głównej w restauracji Revel w Zatorze, ponadto  goście mieli możliwość degustacji, zaskakującej połączeniem smaków, pizzy z karpiem. Po doznaniach smakowych, krótka wizyta w supermarkecie Hana, gdzie na specjalnym regale można znaleźć regionalne produkty z Doliny Karpia m.in. Skarby Doliny Karpia. Przyszedł czas na coś „na słodko”, warsztaty  z ręcznego formowania i pakowania krówki oraz pyszny lodowy deser w Lolly Polly w Zatorze.

Realizacja tej niesamowitej przygody była możliwa dzięki ludziom pełnym pasji,  współpracującym ze sobą w ramach marki lokalnej Dolina Karpia. Znakiem naszej marki lokalnej mogą pochwalić się produkty i usługi charakteryzujące się wysoką jakością, związkiem z Doliną Karpia i przyjaznością dla środowiska. Więcej o produktach i usługach ze znakiem marki, znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce Zasmakuj.

Jak widać wizyta blogerów była obfita w atrakcje, pyszne dania a przede wszystkim we wspaniałą atmosferę. Niestety tak to już bywa, że wszystko co dobre szybko się kończy. Mamy nadzieję, że nasi cudowni goście odwiedzą nas jeszcze niejeden raz.

Paulina Sondej
Stowarzyszenie Dolina Karpia