Odwiedź nas również na:

Blog

Zobacz nasze wspomnienia i doświadczenia

Chcesz dowiedzieć się więcej o Dolinie Karpia? Tutaj znajdziesz ciekawe artykuły o życiu w Dolinie Karpia, jej naturze i pasji tworzących ją ludzi. Zapoznasz się z ciekawymi ofertami turystycznymi, a także zasmakujesz w produktach lokalnych. Zapraszamy do lektury.

 • Marka lokalna Dolina Karpia

  Dzięki niej można poznać wyjątkowe i niepowtarzalne produkty a korzystając z usług oznaczonych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia rozpocząć swoją przygodę w Dolinie Karpia.

  Czytaj więcej
 • Czas na rybę!

  Dla większości osób karp kojarzy się ze świętami. Zachęcamy do wspólnego przełamania tego stereotypu wprowadzając do 5 restauracji z terenu Doliny Karpia Menu Regionalne oparte na daniach z karpia i innych ryb słodkowodnych.

  Czytaj więcej
 • Geocaching – czyli poszukiwanie skarbów

  Geocaching to jedna z najbardziej popularnych gier terenowych. Na świecie schowanych jest już ponad 3 miliony skrytek!

  Czytaj więcej
 • EkoBieg Doliny Karpia

  Do niewielkiej miejscowości Lgota przybyło około 100 pasjonatów biegania, którzy chcieli zmierzyć się z wymagającą 12 kilometrową trasą biegnącą po leśnych ścieżkach.

  Czytaj więcej
 • Książka kucharska – Kulinarium Marki Dolina Karpia

  Kolorowe kartki zapisane tradycyjnymi przepisami – zaskoczą sympatyków Doliny Karpia – zarówno wielbicieli jadłospisów rybnych, jak i bezrybnych.

  Czytaj więcej
 • Materiały informacyjno – promocyjne o Dolinie Karpia

  Informatory turystyczne, atlasy rowerowe, przewodniki, albumy i ulotki do bezpłatnego pobrania.

  Czytaj więcej
 • Ekomuzeum Doliny Karpia – Miejsca i Ludzie z pasją

  Ekomuzeum tworzone jest przez niezwykłych ludzi, którzy dzielą się swoimi pasjami do wikliniarstwa, pszczelarstwa, malarstwa, gotowania czy historii. Ekomuzeum to miejsca, które tętnią życiem. Ich gospodarze zapraszają, aby odbyć niezwykłą przygodę.

  Czytaj więcej
 • Lokalne szlaki rowerowe w Dolinie Karpia

  Podróż własnymi ścieżkami czy wytyczonymi trasami? Polecamy lokalne szlaki rowerowe w Dolinie Karpia!

  Czytaj więcej
 • Eko – weekend na łonie natury

  "Dolina Karpia. Zaledwie 1 godzina jazdy od Krakowa przenosi nas do krainy, gdzie natura i człowiek tworzą wspaniałą jedność."

  Czytaj więcej
 • I TY ZOSTAŃ EKOTURYSTĄ!

  Kim jest EkoTurysta i jakie są jego cechy? Co znaczy być odpowiedzialnym turystą? Odpowiedzi na te i inne pytania oraz propozycje na EkoTurystykę w Dolinie Karpia znajdziesz tutaj!

  Czytaj więcej
 • Szlak Doliny Karpia

  Szlak Doliny Karpia to malownicza trasa rowerowa prowadząca przez najpiękniejsze zakątki Doliny Karpia. Chcesz się przekonać jak pięknie jest w Dolinie Karpia? Bierz rower i ruszaj w drogę!

  Czytaj więcej
 • Wizyta blogerów!

  Po wizycie naszych wspaniałych gości zostały tylko fantastyczne wspomnienia i piękne fotografie. Chętnie się z Wami nimi podzielimy. Jesteście ciekawi jak przebiegała wizyta blogerów w Dolinie Karpia?

  Czytaj więcej
 • Ile pszczół jest w ulu?

  Czy wiesz, że ilość pszczół zależy od pory roku? W lecie w przeciętnym ulu potrafi być około 50-80 tysięcy pszczół, a w okresie zimy tylko 20 tysięcy. Jak to się dzieje, że im bliżej zimy tym mniejsza ilość pszczół? Zaraz wszystko Ci opowiem.

  Czytaj więcej