Odwiedź nas również na:

Nordic Walking w Gminie Spytkowice

ul. Św. Jana (parking), 34-116 Spytkowice

Gminny Kompleks Tras Nordic Walking w Gminie Spytkowice

Gminny Kompleks Tras Nordic Walking w Gminie Spytkowice to 3 różnorodne trasy: zielona, czerwona oraz czarna.

Trasa zielona (około 4,47 km), niewymagająca dużego wysiłku, prowadzi drogą asfaltową oraz polnymi ścieżkami. Czas przejścia wynosi około godziny. Rozpoczyna się i kończy na parkingu przy ulicy św. Jana i prowadzi przez pola, zataczając pętlę w kierunku Zamku w Spytkowicach, a następnie przechodzi pod wiaduktem w stronę centrum. Na trasie stoi tablica informacyjna.

Trasa czerwona  (około 10,8 km). Czas przejścia trasy to około 2-2,5 godziny. Bez stromych podejść. Biegnie głównie drogą asfaltową obok domów jednorodzinnych, tylko na krótkim odcinku leśną ścieżką. Rozpoczyna się i kończy na parkingu przy ulicy św. Jana. Prowadzi obok kaplicy św. Bartłomieja, na szczycie trasy mijamy Kamienny Krzyż w Bachowicach. Na trasie stoi tablica informacyjna.

Trasa czarna (około 18,6 km) jest najdłuższą trasą, wymagającą więcej czasu. Czas jej przejścia to około 3-3,5 godziny. Trasa jest najbardziej urozmaicona i interesująca widokowo. Prowadzi asfaltem i polnymi ścieżkami, mijając Starorzecza Wisły. Rozpoczyna się i kończy na parkingu przy ulicy św. Jana. Po drodze można zobaczyć Pałac w Ryczowie wraz z parkiem. Na trasie stoi tablica informacyjna.

Charakterystyka atrakcji turystycznej/oferty edukacyjnej

  • przyjazna dla rodzin z dziećmi
  • na wolnym powietrzu
  • kontakt ze społecznością lokalną

Galeria

Kontakt

Cena

Wstęp bezpłatny

Adres

ul. Św. Jana (parking), 34-116 Spytkowice