Odwiedź nas również na:

Marka lokalna Dolina Karpia

Marka lokalna Dolina Karpia to gwarancja pochodzenia, jakości, przyjazności dla klienta i środowiska. Dzięki niej można poznać wyjątkowe i niepowtarzalne produkty a korzystając z usług oznaczonych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia rozpocząć swoją przygodę w Dolinie Karpia.

Dolina Karpia ma wiele atrakcji turystycznych, które czekają na odkrycie. Miłośnicy przyrody i sportu z pewnością znajdą coś dla siebie. Mogą przeżyć fantastyczną wodną przygodę podczas spływów kajakowych rzeką Skawą i Wisłą z kajaki-na-skawie.pl lub korzystając z usług wypożyczalni sprzętu wodnego Leniówka na Jeziorze Mucharskim. Aby poznać naturę Doliny Karpia z bliska i zobaczyć na własne oczy rzadko spotykane gatunki ptaków wystarczy wybrać się na wycieczkę ornitologiczną po kompleksie stawowym Przeręb z Towarzystwem na Rzecz Ziemi.

Będąc w Dolinie Karpia obowiązkowo należy spróbować produktów lokalnych, które są naszą dumą i pasją. Są to produkty rybne (karp wędzony z firmy Skarby Doliny Karpia), słodkości (krówka zatorska, lody zatorskie, wafelki zatorskie z Lolly Polly, lody Revel z Restauracji Revel, czekoladowy karp z Supermarketu Hana), miody (miód rzepakowy z Pasieki na Zastawiu, miód wielokwiatowy z Pasieki u Wojtka) i produkty zbożowe (chleb Revel z Doliny KarpiaRestauracji Revel, mąka orkiszowa oraz ziarno orkiszu z firmy Diogra), oleje (olej lniany i rzepakowy z Oleje Prosto z Pola), owoce (borówka z Zatorskiej) oraz napoje (wino gronowe z Winnicy Zacisze oraz wino gronowe i cydr lekki premium z Winnicy Marcyporęba). Produkty te powstają w rodzinnych manufakturach, z lokalnych składników i w sposób przyjazny dla środowiska. To wszystko sprawia, że są wyjątkowe, płynące prosto z serca, pożywiają nie tylko ciało ale i duszę. Wszystkie są dostępne na Stoisku Produktów Lokalnych w Supermarkecie HANA, gdzie na regałach czeka cała paleta smaków od słodkich miodów po wędzone karpie. Niesamowite doznania kulinarne czekają również w Restauracji Revel w Zatorze, Restauracji Resto w Półwsi i Restauracji Tarniówka w Osieku, które słyną z menu regionalnego opartego na potrawach z ryb hodowanych w Dolinie Karpia, a także innych produktach lokalnych.

W podróży po Dolinie Karpia nie może zabraknąć warsztatów. Zdobywanie wiedzy w przyjemny i aktywny sposób możliwe jest podczas warsztatów pszczelarskich z Pasieką na Zastawiu, a tajniki wytwarzania krówki zatorskiej poznać można na warsztatach z Lolly Polly. Edukacyjny charakter ma również oferta Edu-Centre Dolina Karpia, która wyróżnia się wszechstronnością i ścisłym związkiem z Doliną Karpia.

Na sam koniec warto odpocząć w niezwykłych miejscach. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. W szczególności warto zatrzymać się w ośrodkach wypoczynkowych MOLO Resort lub Radocza Park z bogatym zapleczem gastronomicznym i strefą SPA,  a także w pensjonacie Villa Natura z atrakcyjną strefą rekreacyjną, sielskim klimatem i duszą.

Na koniec wizyty w Dolinie Karpia warto kupić i zabrać ze sobą do domu pamiątkę w postaci magnesu promocyjnego w kształcie ryby lub mydła naturalnego z Oleje Prosto z Pola.

Dla osób zainteresowanych zorganizowaniem kompleksowej wizyty studyjnej po Dolinie Karpia Biuro Turystyczne „Dolina Podróżnika” oferuje markowe wizyty studyjne po Dolinie Karpia prezentujące produkty i usługi posiadające znak marki lokalnej Dolina Karpia.

Wszystkie wymienione produkty i usługi zostały oznaczone znakiem marki lokalnej Dolina Karpia ponieważ są wyjątkowe i niepowtarzalne. Charakteryzują się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia, przyjaznością dla środowiska i klienta, związkiem z regionem oraz dostępnością.

Rolą marki lokalnej Dolina Karpia jest udzielanie rekomendacji dla produktów i usług nią znakowanych, stwarzanie przestrzeni dla rozwoju ludzi i miejsc oraz budowanie przyjaznych relacji pomiędzy klientami, producentami i regionem. Stowarzyszenie Dolina Karpia we współpracy ze społecznością lokalną, partnerami samorządowymi i sympatykami przez wiele lat budowało markę lokalną obszaru Doliny Karpia opartą na zrównoważonym rozwoju przy wykorzystaniu lokalnych zasobów kulturowych i przyrodniczych. Zwieńczeniem tych prac jest znak słowno-graficzny w postaci witrażowego, energetycznego i przykuwającego uwagę karpia, którego mnogość kolorów nawiązuje do magii łuski karpia i czasów królewskich, kiedy to wszelkie ważne symbole i treści przedstawiano na witrażach.

Kupując produkty i usługi rekomendowane znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, wspierani zostają lokalni przedsiębiorcy oraz zachowane zostają unikatowe walory przyrodnicze i kulturowe regionu dlatego odwiedzając Dolinę Karpia, koniecznie szukaj produktów i usług wyróżnionych tym znakiem!